Winter 2021


All I want for Christmas is SIKSILK.

Hou, hou, hou! Najkrajší čas v roku je tu a prirútil sa k nám ako variant omikron. Rýchlo a nenápadne. Takže úplne chápem, že ešte nemáš ani jeden darček frajerovi či frajerke. Že nemáš dokonca ani čas na vianočné nákupy, pretože sa pred sviatkami všetci klasicky zbláznili a ty máš toľko taskov do roboty či školy, že nestíhaš nič ako každý rok. Neboj, poznám to. Som na tom úplne rovnako. Ale o to viac si užijeme pokojné sviatky, no nie?

Čítať viac

17. 12. 2021 – Milan

siksilk accessories

SikSilk
SikSilk

Definícia pohodlia a štýlu

Tepláky, mikiny a teplákové súpravy sú neodmysliteľnou súčasťou mladých ľudí, ktorá je vo svete street fashion považovaná za kategóriu outfitu. Dnešná ležérna móda dovoľuje naozaj všetko a doslova prepája pohodlie a štýl. Rozťahaná mikina po kolená široká ako vrece a ide sa do mesta. Čím väčší štýl, tým lepšie. Značka SIKSILK sa drží najnovšej módy, ktorá spája fashion a sport, vďaka čomu ponúka kvalitné mikiny, tepláky a súpravy vyrobené z tých najkvalitnejších a najpohodlnejších materiálov, ktoré potešia každého náročného milovníka trendov ulice, športu a pohodlia v jednom.


Čítať viac

7. 12. 2021 – Milan


Autumn 2021

Black friday

Čierna. Farba považovaná za nóbl a šik. Je nádherná, seriózna a silná. Ako povedal japonský módny návrhár, Yohji Yamamoto, „Čierna je skromná a arogantná zároveň. Je lenivá a ľahká, no zároveň tajomná.“ Čierna je farbou vzbury, náboženstva, sexepílu a sofistikovanosti. Aj preto nesmie chýbať v žiadnej kolekcii od SIKSILK, ba dokonca je v mnohých prípadoch dominantnou farbou.

Táto farba vyhovuje všetkým módnym požiadavkám, či už potrebujeme na pracovnom pohovore pôsobiť seriózne a zodpovedne, na párty rafinovane, alebo chceme na prvé rande priniesť štipku tajomna. Vzhľadom na to, že to nie je tak úplne farba, ale skôr absencia svetla či absorpcia všetkých farieb, vždy je to univerzálna voľba, čo mi mnohí z vás určite dajú za pravdu.

Čítať viac

14. 11. 2021 – Milan

black friday siksilk

Lionel Messi siksilk
Messi x SIKSILK

Keď spojíme SIKSILK ako značku, ktorá ponúka to najlepšie z urban fashion a lásku k futbalu, ktorou je britská značka povestná, dostaneme vo výsledku len tie najvyhľadávanejšie mená svetovej futbalovej scény, akými sú bez pochýb hráči ako Cristiano Ronaldo, Lionel Messi či Neymar a Suarez, ktorých netreba predstavovať žiadnemu futbalovému fanúšikovi. Vo svete futbalu síce netvoria jeden tím, ale predsa majú jednu vec spoločnú. A tou je, ako som už spomínal, že všetci sú hrdými nositeľmi či dokonca tvorcami najnovších kolekcií značky SIKSILK, ktoré sa tešia obrovskému úspechu po celom svete.

Čítať viac

2. 11. 2021 – Milan


Jeseň/zima 2021

V týchto zvláštnych pandemických rokoch by nám mohlo byť odpustené, keď si myslíme, že tohtoročné trendy jeseň/zima sú trochu nevyspytateľné. Odvtedy, ako mnohé značky uzavreli sezónu už začiatkom marca minulého roka, sa toho vo svete módy udialo skutočne mnoho. Len veľmi málo ľudí mohlo predpovedať rozsah globálneho zatvárania, ktoré nasledovalo a odhalilo relatívne slabiny módneho priemyslu. Bohužiaľ, z rastúcich čísel a prudko stúpajúcej pozitivity to aj tento rok vyzerá tak, že budeme opäť nútení všetko zatvárať. To však neplatí pre SIKSILK, ktorá je každú sezónu otvorená novým možnostiam a nebojí sa ísť ani do rizika.

Čítať viac

14. 9. 2021 – Milan

SikSilk

SikSilk jacket
Zimné bundy

Keďže sú horúce dni a letné noci, ktoré trhali teplotné rekordy pomaly za nami, je čas sa pripraviť na to, že nejaký ten rekord padne aj túto zimu. Niektorých z nás možno teší myšlienka na prvé snehové vločky, pohodovú atmosféru pri vianočnom stromčeku, avšak nie každý z nás má v obľube práve toto ročné obdobie. Je samozrejme rozdiel, či si vyberáš outfit do školy, práce alebo na lyžovačku, základom je poriadna zimná bunda, ktorá bude plniť svoje hlavné funkcie.

S novými kúskami z kolekcie od SIKSILK sa však nebudeš musieť obávať absolútne ničoho, pretože ťa pripravia na čokoľvek, čo ťa vonku čaká. A dokonca štýlovo. Naše sklady sú už v dnešných dňoch dostatočne zásobené kolekcou jeseň/zima 2021 a prvé kúsky už majú aj svojich majiteľov. No zimné bundy, to je kategória sama o sebe. “Aká bunda je pre mňa tá práva? Ktorý strih sa mi najviac hodí? V ktorej bunde budem vyzerať štýlovo a ochráni ma pred zimou?” Práve zimné bundy spôsobujú mnohým ľuďom nemalé bolehlavy. My ti však veľmi radi pomôžeme.

Čítať viac

14. 9. 2021 – Milan


Core collection

V dnešnom svete módy sme, bohužiaľ, zavalení množstvom značiek, ktoré nepodporujú etickú či ekologickú výrobu. Pokiaľ však chceme byť zodpovední, mali by sme prestať nakupovať impulzívne a dvakrát si rozmyslieť, kam naše peniaze poputujú, aby sme podporili nielen samotnú značku, ale predovšetkým pomohli planéte v boji proti znečisteniu. Práve z tohto dôvodu začali mnohé značky prehodnocovať spôsob výroby a výber použitých materiálov. Vďaka tomu sa vo svete módy čoraz viac začína presadzovať udržateľná móda.

Čítať viac

14. 9. 2021 – Milan


Summer 2021

Summer 2021

Keď sa pandémia konečne rozhodla ustúpiť do úzadia, aby si ľudia mohli trošku vydýchnuť a zložiť rúška, keď prognózy začali konečne ukazovať pozitívne hodnoty, aby sa kultúra mohla trošku regenerovať, keď rodičia konečne rozdýchali pestré vysvedčenia svojich detí, ktorým práve začali letné prázdniny, prípravy nášho organizačného tímu na letnú sezónu už takmer finišovali.

My sme nielen verili, že dostaneme zelenú, že ani tento rok nesklamene našich fans. Priniesli sme im na stage tie najlepšie mená slovensko-českej rapovej a elektronickej hudby, aby sme spoločne zažili nezabudnuteľné leto. MY SME TO VEDELI!

Prvou akciou, ktorá sa konala pod našim claimom “Spread the Culture”, bol VIBE Festival. Vibe ti každoročne prináša len tie najväčšie moshpity, aké môžeš za svoj život zažiť. Inak tomu nebolo ani toto leto. Celé to začalo ako nápad v roku 2016, ktorý sa postupne transformoval do nezabudnuteľnej tradície. Vďaka tomu vám každoročne prinášame na jeden stage mená, ktoré našim fans ani nemusíme predstavovať.

YzomandiasNik TendoRadikal ChefDokkeytino, Saul, Gleb či Separ so svojou OG Tour predviedli také shows, že Motel Kamenec bol aj tento rok v plameňoch! Nechýbal ani náš ambasádor, DJ a producent Trezor, ktorý sa nahodil do novej kolekcie SIKSILK.

Čítať viac

1. 9. 2021 – Milan


Influencers

Značka SIKSILK sa vďaka kombinácii toho najlepšieho z globálnych trendov ulice, retro farieb, fresh štýlu a športového oblečenia. Stala jednou z najznámejších a najobľúbenejších značiek so street oblečením po celom svete. Aj práve preto sa môže pýšiť tým, že jej hodnoty oceňujú aj tí najlepší zo sveta hudby, športu či módy. SIKSILK sa netají ani tým, že dlhodobo spolupracuje s veľkým množstvom svetoznámych mien. Veľkej obľube sa teší aj na slovenskom a českom trhu.

Cristiano Ronaldo či Lionel Messi sú mená, ktoré netreba azda nikomu predstavovať. Niekoľko násobní držitelia Zlatej lopty, najlepšie zarábajúci a najviac diskutovaní hráči histórie patria medzi to najlepšie, čo súčasný futbal ponúka. Keď si k tomu ešte pripočítame mediálny “buzz”, ktorý v posledných týždňoch vznikol kvôli prestupom oboch hráčov, máme jasnú odpoveď, prečo sa o nich hovorí ako o dvoch najslávnejších futbalistoch histórie. Ale čo to má spoločné so SIKSILK? No napríklad aj to, že obaja hráči hrdo obliekajú jej najnovšie kolekcie, ktoré prezentujú aj na verejnosti, pri tlačových konferenciách, v rozhovoroch či na sociálnych sieťach.

Čítať viac

1. 9. 2021 – Milan


SIKSILK Story

Myšlienka vytvoriť značku SIKSILK sa zrodila v roku 2012 trom kamarátom z anglického Scarborough, ktorí v túto myšlienku rozvíjali najskôr ako koníček robiť návrhy na baseballové dresy a čiapky. Dnes už značku poznajú mladí ľudia, športovci či hudobníci vo viac ako 141 krajinách sveta a tam to rozhodne nekončí. Značka naďalej progresívne expanduje a získava si svoje miesto na trhu po celom svete. Hlavnou cieľovkou značky sú v prvom rade ľudia, ktorí milujú aktívny a zdravý životný štýl spojený so zábavou, kultúrou a hudbou. V neposlednom rade je určená aj tým, čo sa netaja zmyslom pre detaily a aktuálne trendy.

Čítať viac

1. 9. 2021 – Milan