Core Collection

V dnešnom svete módy sme, bohužiaľ, zavalení množstvom značiek, ktoré nepodporujú etickú či ekologickú výrobu. Pokiaľ však chceme byť zodpovední, mali by sme prestať nakupovať impulzívne a dvakrát si rozmyslieť, kam naše peniaze poputujú, aby sme podporili nielen samotnú značku, ale predovšetkým pomohli planéte v boji proti znečisteniu. Práve z tohto dôvodu začali mnohé značky prehodnocovať spôsob výroby a výber použitých materiálov. Vďaka tomu sa vo svete módy čoraz viac začína presadzovať udržateľná móda.

Udržateľná móda je jednou z oblastí udržateľného dizajnu a je zároveň opakom fast fashion, ktorá je typická pre svoju nadprodukciu a negatívny vplyv na životné prostredie. Oproti fast fashion sa udržateľná móda zameriava na udržiavanie ekologickej, sociálnej a ekonomickej udržateľnosti. Hlavným momentom, kedy sa zvýšilo povedomie o vplyvoch fast fashion a zároveň sa spopularizovala udržateľná móda bolo zrútenie bangladéšskej továrne Rana Plaza v roku 2013, v ktorej vyrábalo svoje oblečenie množstvo populárnych fast fashion značiek. Pri zrútení budovy prišlo o život 1 129 zamestnancov fabriky a táto tragédia vyvolala celosvetovú kritiku textilného priemyslu.

SikSilk core
SikSilk core
SikSilk core

Značka SIKSILK si uvedomuje dôležitosť trvalej udržateľnosti v módnom priemysle a negatívneho vplyvu rýchlej módy na životné prostredie. A preto boli pre novú pánsku aj dámsku Core kolekciu 2021 všetky materiály vyberané starostlivo a s ohľadom na dopad na našu planétu, čo znamená, že všetky kúsky sú vyrobené z prírodných alebo recyklovaných materiálov, ktorými sú napríklad aj PET fľaše.

No aj napriek tomu značka nestráca nápaditosť, originalitu a zachováva si svoj nestarnúci rukopis, ktorým je značka charakteristická. Moderné strihy kombinujúce pouličnú kultúru a svet športu spojené s minimalistickým dizajnom sú presne to, čo nesmie chýbať v šatníku žiadneho milovníka kvalitného oblečenia. Ak ešte stále váhaš, či sú pohodlné, kvalitné a ekologicky nezávadné teplákové súpravy, tričká, mikiny či rifle pre teba to pravé, možno ťa presvedčí, že niekoľko kúskov môžeš spozorovať na našich influenceroch, ako sú napríklad Ego a Majself. Aj oni si potrpia na kvalitu oblečenia a zároveň im nie je ľahostajná otázka udržateľnosti či ekológie. Tak klikaj na e-shop Nahodsa, vyber si z pestrej Core kolekcie od SIKSILK a osobne ti garantujem, že to neoľutuješ 😉

Ego SikSilk
Majself SikSilk

Pretože čítaš až dokonca, získavaš kód BLOGSIKSILK na nákup v NahodSa.sk